7 marca 2022 Udostępnij

Przysmaki dla kota – czy i kiedy warto je podawać?

Wartościowa dieta kota to podstawa, jeżeli jego właściciel chce, by cieszył się on dobrym zdrowiem przez długie lata. Warto jednak, od czasu do czasu, odrobinę rozpieścić swojego przyjaciela. W jaki sposób to zrobić? Wypróbuj przysmaki dla kota, które z pewnością skradną serce Twojego mruczka. Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, kiedy je podawać i jakie wybrać.

Kiedy podawać przysmaki dla kota?

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto podawać kotu przysmaki? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w żadnym wypadku nie mogą one zastąpić zwierzęciu pełnowartościowych posiłków. Są one jedynie ich uzupełnieniem, dodatkiem, smakowitą przekąską. Oczywiste jest, że to człowiek podaje je kotu i to on samodzielne musi zadecydować, jaka ilość będzie dla jego przyjaciela odpowiednia. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że nie należy z nimi przesadzać. Ich nadmiar może przyczyniać się do powstawania nadwagi, a także niedoborów, bo kot najedzony przysmakami nie będzie chciał spożywać swojej karmy.

Przysmaki dla kota warto podawać w kilku sytuacjach. Po pierwsze po zakończonej zabawie. W momencie, gdy zwierzę upoluje swoją ofiarę, na przykład pluszową maskotkę, warto zaspokoić jego instynkt łowcy przysmakiem. Drugą sytuacją, w której warto nagrodzić kota – zarówno pysznym jedzeniem, jak i pochwałą, jest nauka sztuczek. Gdy uda mu się wykonać je poprawnie, nie ma wątpliwości, że zasłużył na nagrodę. Przysmaki dla kota warto mieć też w zanadrzu w momencie, gdy zmieniasz mu karmę na inną. Z pewnością, gdy dodasz je do kociego jedzenia, proces przestawiania przebiegnie o wiele łagodniej. Smakowitą przekąskę warto podawać kotu także po wszelkich zabiegach pielęgnacyjnych. Przysmak wywoła pozytywne skojarzenia po niemiłym szczotkowaniu albo przycinaniu pazurków.

Jakie przysmaki podawać kotu?

Szukasz jak najlepszych przysmaków dla swojego zwierzaka? Przede wszystkim wybieraj produkty naturalne. Sprawdzą się zwłaszcza takie, które wykonane są z samego mięsa lub zawierają go naprawdę dużo. Istotny jest także skład przysmaków dla kota. Powinien być on jak najprostszy. Nie warto inwestować w produkty mocno przetworzone, a także takie, które mają cukier. Mogą one negatywnie wpływać na Twojego przyjaciela, jak również go uzależnić. Szukaj przysmaków dla kota w sprawdzonych miejscach, jak chociażby w e-sklepie AnimalNutrition. Kupisz w nim smakowite przekąski, pełne witamin i mikroelementów. Tego typu produkty z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zwierzęciu, a wręcz przeciwnie! Ponadto sprawią, że Twój kot pokocha Cię jeszcze bardziej.

​Artykuł partnera

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)