
Nagroda musi być - przekąski, przysmaki dla Twojego psa
Przekąski dla psa
Kilka ważnych informacji:
- przekąski dla zwierząt, które zaliczają się do karmy uzupełniającej, można podawać przestrzegając wskazówek zawartych na opakowaniu,
- są one nie tylko bezpieczne, ale i zdrowe,
- można podawać je zwierzętom, jeśli chce się je czegoś nauczyć lub po prostu wzmocnić relację z nimi.
Producenci oferują różnego rodzaju przekąski funkcjonalne, czyli takie, które mają pozytywny wpływ na zdrowie naszych pupilów. Przykładem mogą być ciasteczka usuwające kamień nazębny.
Smakołyki są tym, czym właściciele nagradzają swoje pociechy w zamian za dobre zachowanie albo po prostu dają je, żeby sprawić psom przyjemność. Warto zatem sprawdzić co smakołyki zawierają. To co wydaje się dla człowieka smaczne, nie zawsze jest dobre dla zdrowia psa. Tak jest na przykład z czekoladą. Może ona spowodować duże problemy zdrowotne u zwierząt. Wymioty czy biegunka to tylko łagodny przykład tego, co może dolegać naszemu psu. Do najbardziej niepożądanych smakołyków, które lubią ludzie a nie tolerują psy zaliczyć możemy wspomnianą wcześniej czekoladę, bakalie (rodzynki, winogrona i orzechy makadamia), cebulę, czosnek i szczypiorek. Jak widać należy zwracać szczególną uwagę na to co pies od nas dostaje. Jakie smakołyki sprawią psu przyjemność i będą dla niego bezpieczne? Odpowiedź jest prosta, te, które są przygotowane specjalnie dla czworonogów.
Częstotliwość nagradzania smakołykami
Wielu właścicieli stosuje przysmaki dla psów nagminnie. Może to jednak prowadzić do zaburzenia procesów trawiennych i otyłości. Należy pamiętać, że przekąski są karmą uzupełniającą, czyli również dostarczają energię psu. Maksymalna ilość dostarczonych w ten sposób składników odżywczych nie może przekroczyć 10% dziennego zapotrzebowania naszego czworonoga. Kupując smakołyki powinniśmy zapoznać się dokładanie z etykietą i zaleceniami producenta co do ilości wartości energetycznej jaka jest dostarczana przez produkt.
Często znajdziemy również informację ile danych przysmaków można dziennie dać psu. Wybierając przysmaki należy unikać tych, które sprzedawane są bez opakowań. Przykładem mogą być świńskie uszy, które dotykane były przez wiele rąk i nie wiadomo w jakich warunkach były transportowane. Takie smakołyki mogą być źródłem wielu niebezpiecznych bakterii, które rozwijając się w organizmie psa mogą być przyczyną groźnych chorób.
Korzyści jakie niosą za sobą przysmaki
Szczeniaki mają to do siebie, że należy je wychować i nauczyć pewnych zachowań, które będą przez nas tolerowane. W tym procesie ważną rolę odgrywają małe przysmaki, które służą przede wszystkim do nagradzania takich zachowań, które nam odpowiadają. W ten sposób pies szybko przyswaja jak warto się zachowywać. Ponadto smakołyki pomagają zbudować silniejszą więź pomiędzy opiekunem a pupilem. Wywoływanie pozytywnych skojarzeń również ułatwiają przekąski, które na przykład dawane u weterynarza mogą zmniejszyć zdenerwowania psa związane z badaniami.
Zdrowe, niskokaloryczne przekąski dla psa
Na rynku pokarmów dla psów dostępnych jest wiele przysmaków, które nazywane są funkcjonalnymi. Ich najważniejszą zaletą, oprócz tego, że smakują psom, jest fakt, że mają pozytywny wpływ na zdrowie czworonogów. Przykładem mogą być smakołyki stomatologiczne, które usuwają kamień nazębny oraz wspierają higienę jamy ustnej.
Warto zatem sięgać po przysmaki funkcjonalne dla psów, gdyż dzięki nim możemy mieć pozytywny wpływ na zdrowie naszego pupila oraz na to, że będzie on zadowolony i szczęśliwy. Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń producenta będziemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy naszym psom.
Zobacz również
Komentarze (0)
VAkwarystyka morska to fascynująca dziedzina dla amatorów, ale wymaga pewnej wiedzy i zaangażowania. Oto kilka wskazówek dla początkujących w akwarystyce morskiej: Zdobądź wiedzę teoretyczną: Zrozumienie parametrów wody, takich jak pH, amoniak, azotyny, azotany i sól jest...
VWizyta w gabinecie weterynaryjnym to dla większości zwierząt stresujące doświadczenie. Aby ograniczyć poziom niepokoju u czworonogów odwiedzających lekarza, warto uwzględnić ich potrzeby behawioralne przy projektowaniu przychodni. Wystrój i wyposażenie gabinetu weterynaryjnego...
VTroska o zdrowe odżywianie pupila to sprawa, która dotyczy każdego właściciela królika domowego. W końcu to właśnie od tej kwestii zależy jego zdrowie i szczęście. W celu uzyskania praktycznych wskazówek żywieniowych zajrzyj do naszego dzisiejszego artykułu. W prezentowanej treści...
Zostaw komentarz