26 lipca 2017 Udostępnij

Frisbee, kong, piłka - wybierz ulubioną zabawkę dla swojego Psa spośród tylu możliwości

Jak wybrać najlepsze zabawki dla psa?

Za nami wybór odpowiedniej smyczy, karmy i miski dla naszego pieska. Czas, by zadbać o najbardziej odpowiednie zabawki dla naszego czworonoga. Musimy zdecydować, co sprawi mu największą radość, nauczy czegoś nowego, zajmie jego uwagę na dłuższy czas. Zabawki powinny być odpowiednio dobrane, bo nie wszystkie psy lubią to samo. Jednak jest kilka „pewniaków”, które sprawią przyjemność każdemu psiakowi.

Zabawki dla Psa

Wybierając odpowiednią zabawkę dla naszego ulubieńca, powinniśmy kierować się nie tylko jego wygodą, ale także tym, jak lubi spędzać czas, jego charakterem i wiekiem. Dla szczeniaka bowiem - tak samo jak dla starszego psa – należy kupić coś, co nie uszkodzi jego kruchych jego zębów – najlepiej coś z miękkiego materiału. Musimy wziąć także pod uwagę to, co nasz ulubieniec lubi robić – jeśli woli się „wybiegać”, wtedy dobra będzie piłka lub frisbee, jeśli woli po prostu poleżeć – kupmy mu przytulankę. Należy także dopasować zabawkę do wielkości psa (a raczej do rozstawu jego szczęki) – często zabawki dostaniemy w rozmiarach od S do L.

Zabawki dla Psa do gryzienia

Bardzo lubianą przez psy zabawką są gumowe gryzaki. Mogą one występować w wielu kolorach i przybierać przeróżne kształty (kości, misie, ryby). Są źródłem nie tylko dobrej zabawy, ale także mają zbawienny wpływ na zęby czworonogów – usuwają osad, czyszczą zęby i masują dziąsła.

Zabawki dla Psa - kong

Właściciele psów często skarżą się na to, że ich pupile niszczą meble, kiedy zostają same w domu. Może to być wynik tego, że po prostu się nudzą i szukają jakiejkolwiek rozrywki. Z myślą o takich psach wyprodukowano kong. Jest to zabawka zrobiona z kauczuku, występuje w różnych kolorach. W jej środku pozostawiono wolne miejsce, które należy zapełnić czymś, co pies lubi najbardziej – może to być sucha karma, mięso lub jakikolwiek inny smakołyk. Zadaniem czworonoga jest dostanie się do przysmaku, co wcale nie jest takie łatwe – zapewnia więc zajęcie na dłuższy czas. Dodatkowo kong uczy z reguły niecierpliwe psy cierpliwości. Pokazuje, że wytrwałe działanie jest w końcu nagradzane.

piłka dla psa

Zabawki dla Psa - piłki

Najczęściej kupowaną zabawką dla psów są piłki. Warunkiem jest oczywiście to, że nasz pies lubi ruch i „szaleństwa”. Ale piłka to także dobry sposób na trenowanie psa do aportowania. Poprzez takie zabawy można także uczyć go posłuszeństwa. Przeważnie piłki wykonane są z kauczuku lub gumy i produkowane są w różnych kolorach. Bywają jednak „modele udoskonalone” jak piłki zapachowe lub wydające dźwięki – wybór w tej kwestii jest ogromny. Na cokolwiek jednak się zdecydujemy, możemy być pewni, że pies będzie zadowolony.

Zabawki dla Psa – przytulanka

Przytulanka sprawdza się najlepiej w przypadku psów, których domeną nie jest ruch i bieganie, a raczej leżenie na kanapie. Zabawka wtedy może stać się przyjacielem naszego czworonoga. W niektórych przypadkach może też służyć mu do szarpania.

frisbee dla psa

Zabawki dla Psa - frisbee

Frisbee to doskonała propozycja dla psów, które nie umieją wytrzymać w bezruchu. Cała zabawa polega na tym, że właściciel rzuca frisbee, natomiast pies wyskakuje do góry i próbuje zębami złapać przedmiot. Jest to doskonały sposób spędzenia czasu dla czworonogów, które uwielbiają biegać i muszą się „wyszaleć” podczas spaceru. Co ciekawe, „Dogfrisbee” jest w Europie tak popularne, że raz w roku organizowane są zawody „Dog Chow Disc Cup”.

Zabawki dla Psa - sznur 

Druga pod względem popularności (po piłce) zabawka dla psów to po prostu kawałek sznura. Gra polega na przeciąganiu linki – z jednej strony znajduje się właściciel, z drugiej zaś jego pupil. Psy uwielbiają takie zawody (i to niezależnie od rasy czy wielkości) i bardzo się w nie angażują. Po takiej wspólnej zabawie zmęczeni są wszyscy uczestnicy, ale na pewno sprawia ona dużo przyjemności. Warto jednak pamiętać, by sznurek był zrobiony z czegoś wytrzymałego np. z bawełny, ponieważ inny materiał może po prostu nie wytrzymać takich zawodów.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)