15 marca 2021 Udostępnij

Szelki dla psa – wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla pupila

Szelki dla psów stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród właścicieli czworonogów i trudno się temu dziwić. Odpowiednio dobrane są bowiem świetną alternatywą dla obroży, które w porównaniu do szelek uchodzą za mało wygodne, a nawet niebezpieczne dla naszych pupili. Na rynku akcesoriów dla psów znajdziemy mnóstwo rodzajów szelek, spośród których należy wybrać te idealnie dopasowane do naszego zwierzaka. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Szelki dla psa zamiast obroży

Zamiana tradycyjnej obroży na wygodne szelki niesie wiele korzyści dla komfortu i zdrowia naszego psa, zwłaszcza gdy ten podczas spacerów niezwykle entuzjastycznie reaguje na widok czteronożnych przyjaciół, samochodów czy przechodniów. Wtedy nietrudno o ostre szarpnięcie smyczy przypiętej do obroży, która wpijając się w szyję psa może stanowić poważne zagrożenie dla stanu jego tchawicy czy kręgów bocznych. W trosce o bezpieczeństwo naszych zwierząt warto zainwestować w szelki dla psa dopasowane do preferowanego rodzaju aktywności.

Szelki dla psa typu „step in”

Zdecydowanie najpopularniejszy model szelek dla pupili, który świetnie sprawdzi się podczas spacerów po mieście czy parku. Ich cechą charakterystyczną jest dość prosta konstrukcja, dzięki której nie będziemy mieć problemów z założeniem szelek psu, nawet gdy ten nie lubi podobnych zabiegów. Szelki typu „step in” (znane również jako szelki „walk in”) wystarczy rozłożyć na ziemi i włożyć przednie łapy w trójkątne otwory. Szelki zapina się na grzbiecie zwierzaka i przymocowuje smycz.

Szelki dla psa typu „guard”

Kolejny model, który przypadnie do gustu amatorom spokojnych spacerów. Szelki dla psa typu „guard” składają się z dwóch połączonych taśmami opasek i tylko z pozoru wyglądają na bardziej złożone niż szelki „step in”. Założenie guardów nie powinno być problematycznie, zwłaszcza z uwagi na obecność wygodnych klamer. Najpierw zakładamy mniejszą opaskę wokół szyi psa, tak jak to robimy z obrożą. Potem zakładamy drugą, większą opaskę na wysokości klatki piersiowej i zapinamy na grzbiecie.

Szelki dla psa typu „sled”

Model dla osób, które na treningi w plenerze lubią zabierać ze sobą swoich pupili. Szelki sportowe „sled” dzięki swojej zaawansowanej budowie pozwalają zapewnić psu najwyższy komfort i bezpieczeństwo podczas biegania i nie tylko. Nie bez powodu nazywane są szelkami zaprzęgowymi – świetnie znoszą duże obciążenia, nie sprawiając zwierzętom bólu. Sledy, podobnie jak guardy, składają się z dwóch opasek, z których pierwsza zapinana jest na wysokości mostka, a druga tuż przy ogonie, gdzie znajdziemy również zapięcie na smycz. Idealne dla miłośników bikejoringu czy dog trekkingu. W przypadku silniejszych psów warto zastanowić się nad zakupem szelek norweskich, które posiadają dodatkowe wzmocnienia.

Szelki dla szczeniaków

W przypadku szczeniąt należy wybrać szelki, które będą nie tylko dopasowane do filigranowych rozmiarów małych piesków, ale również do ich specjalnych potrzeb. Świetnie sprawdzą się tutaj guardy dla szczeniąt oraz szelki bezuciskowe, które mogą pochwalić się bardziej stabilną konstrukcją oraz miękką tkaniną. Modele dla szczeniaków najczęściej są bardziej dopasowane niż szelki dla dorosłych psów, które gwarantują zwierzakowi większe bezpieczeństwo.

Szelki samochodowe dla psa

Transport czworonogów bez odpowiedniego zabezpieczenia to nie tylko ryzyko mandatu, ale przede wszystkim nieszczęśliwego wypadku, do spowodowania którego wystarczy jeden gwałtowny ruch pupila. Dlatego warto zainwestować w szelki samochodowe dla psa, które wpina się pasów bezpieczeństwa przy pomocy specjalnych wpinaczy. Modele szelek dla psów przeznaczone do samochodu nierzadko wyposażone są w dodatkową piankę, które amortyzują wstrząsy, zapewniając tym samym psiakowi przyjemność z podróży.

Szelki dla psa – co jeszcze warto wiedzieć?

Przed zakupem szelek dla psa należy zwrócić uwagę nie tylko na ich przeznaczenie, ale również jakość wykonania, rozmiar czy design. Różnorodność modeli dostępnych na stronie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/szelki-dla-psa/ gwarantuje pełną swobodę wyboru w zależności od rasy naszego pupila, jego rozmiarów i upodobań. Za pośrednictwem sklepu JohnDog.pl możemy zaopatrzyć się w szelki dla psa wykonane z przyjemnych materiałów, odpornych na wilgoć czy uszkodzenia, które można z łatwością regulować.

Artykuł partnera

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)