16 maja 2017 Udostępnij

Domowe sposoby na pchły u psa

Domowe sposoby na pchły u psa

Do zwalczania kleszczy, insektów czy też pcheł na rynku mamy całe mnóstwo produktów o przeznaczeniu dla psów. Jednak zastanówmy się co po użyciu gdy efekt nas nie satysfakcjonuje lub też gdy dany preparat zawiedzie? Wówczas można sięgnąć do sposób naturalnych, które idealnie odstraszają jak i także zabijają wszelkich mikot wrogów naszych piesków. Poniżej pragnę przedstawić sześć sposobów, które pomogą Wam skutecznie podjąć walkę zarówno z kleszczami jak i także z pchłami.

Opaska na pchły dla psa 

Opaska przeciwpchelna jest świetnym sposobem na to, aby odpędzić pchły i to bez konieczności stosowania ponownego nakładany jak i także utrzymuje stałą oraz stabilną kontrolę nad pozbyciem się wszelkich pcheł.

Czego będziesz potrzebować?

- od trzech do pięciu kropli cedrowego olejku lub też lawendowego olejku

- od jednej do trzech kropli wody

- chustę, badanę lub też apaszkę, którą zakłada się na psią szyję

- kroplomierz

Sposób użycia:

należy rozcieńczyć od dwóch do trzech kropli jednego z olei w wodzie. Wiele osób używa olejku nierozcieńczonego, ale ja uważam, że lepszy i to zdecydowanie jest rozcieńczony. Wystarczy tak naprawdę troszkę rozcieńczony. Następnie należy użyć apaszki lub też bandany. Korzystniejsza jest jednak chusta. Można ją przecież zabrać czy też schować i zdjąć w każdej chwili. Za pomocą podobnych środków jak i także pipety stosujemy od pięciu do dziesięciu kropli mieszaniny bezpośrednio na chustę czy też na bandanę. Następnie pocieramy bok tkaniny, aby cały materiał był pochłonięty zapachem. Ostatni krok to przywiązanie do psiej szyi. Ponowną mieszaninę na chuście używamy raz w tygodniu. Ponieważ ze względu na to, że jedną czy też dwie krople oleju rozcieńczamy z jedną łyżką oliwy to może być to naniesione u podstawy psiego ogona.


2. Odstraszający napój, czyli drink na pchły

Czego będziesz potrzebować?

- jedną łyżeczkę octu lub też białego dystylowanego jabłkowego octu

Sposób użycia:

należy dodać jedną łyżeczkę białego destylowanego octu lub też jabłkowego octu na jeden litr pitnej wody. W tenże sposób oprócz tego, że odstraszymy pchły to także poprawi się i to znacznie stan skóry naszego pieska od wewnątrz jak i także na zewnątrz.

kąpiel psa na pchły

3. Grzebień cytrynowy na pchły

Limonen jest organicznym chemicznym związkiem, który jednocześnie jest chemiczną substancją. Odpowiedzialny jest on między innymi za zapach znanych nam cytryn. Głównie to on znajduje się w skórce i to właśnie cytryna jak i także jej składnik główny odstrasza i zabija pchły. Dodatkowo jest on nieszkodliwy zarówno dla nas jak i także dla naszych zwierząt.

Czego będziesz potrzebował?

- jedną cytrynę pokrojoną

- dzbanek wody świeżej

- szczotkę, gąbkę czy też grzebień

Sposób użycia:

należy zagotować wodę jak i także do wewnątrz wrzucić pociętą cytrynę. Następnie należy garnek wyłączyć jak i także przykryć go. Mieszanina musi zostać na całą noc. W następny dzień grzebień należy w tę mieszaninę zanurzyć. Kolejny krok to wyczesanie nim swojego psa. Gąbka działa w sposób identyczny. Idealna jest gdy pies nasz nie ma długiej sierści. Szybsza wersja to taka, aby wodę doprowadzić do wrzenia, a następnie wylać ją na pokrojoną świeżą cytrynę w plasterki. Kolejny krok to zanurzenie grzebienia i go ostudzić. Kolejne kroki są już identyczne jak opisane powyżej.

4.Spray na pchły

Ta metoda pozwala oprócz pozbycia się pcheł także ładną jak i także lśniącą sierść.

Czego będzie potrzebować?

- szklankę białego octu destylowanego lub też szklankę jabłkowego octu. Może być mieszanka pięćdziesiąt na pięćdziesiąt

- litr słodkiej wody

- butelkę ze spryskiwaczem

- olejek cedrowy bądź od dwóch do trzech kropel lawendy

Sposób użycia:

nie jest niezbędny olejek. Jednakże z całą pewnością daje przewagę dodatkową bezpośrednio w sprayu oraz pachnie pięknie. Gdy go zamierzamy użyć to w ilości dwóch do trzech kropli, jedną szklankę białego octu destylowanego lub też jabłkowego octu na jeden litr słodkiej wody. Całą miksturę należy wlać do spryskiwacza. Rozpyla się go jak mgiełkę. Musimy jednak uważać, aby się nie dostawać do środka ucha pieska czy też do oczu. Wolno go jednak rozpylać obok twarzy, jednakże w taki sposób, aby spray dostał się bezpośrednio za uszy, wokół brody oraz na szyję. Inna opcja mówi nam o zwilżeniu szmatką go oraz wytrzeć nią dokładnie zwierzaka. Możemy także użyć spray, aby rozpylić go na posłanie psa gdzie śpi oraz w miejsca gdzie przebywa.

5. Saszetka magiczna na pchły

To właśnie ten mały niepozorny woreczek zawiera różnego rodzaju rzeczy, których zapach jest bardzo dla nas przyjemny. Jednocześnie jednak odstraszają szkodniki zwierzątka.

Czego będziesz potrzebować?

- dwa kwadraty sześciocalowe oddychającego materiału

- cedrowy olejek

- jedną lub dwie łyżeczki pąków lawendy suszonych

- skórka z cytryny

Sposób użycia:

Należy wyciąć z danego materiału dwa dokładnie sześciocalowe kwadraty. Dodatkowo należy je umieścić na stronę lewą. Kolejny krok to zszycie ich ze sobą. Pierwsza strona powinna zostać wolna. Po co? A po to, aby można było do niej włożyć konkretną już mieszaninę.


W czym wykąpać psa na pchły?
 

 Czego będziesz potrzebować?

- połowę szklanki soku z cytryny

- 2 szklanki wody

- ćwiartkę szklanki mydła lub szamponu dla zwierząt

Sposób użycia:

Należy wymieszać połowę szklanki soku z cytryny z dwiema szklankami wody oraz z szamponem. W tejże miksturze należy kąpać swojego psa najlepiej raz w tygodniu.

* ilość może się zmieniać zależnie od wielkości naszego psa

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)