7 lutego 2018 Udostępnij

Jak dobrać legowisko dla Psa?

Żeby się porządnie wyspać, każdy człowiek potrzebuje odpowiedniego miejsca do spania – wygodnego, ciepłego łóżka. Nasze zwierzęta również potrzebują ciepłego legowiska, by należycie odpocząć i nabrać sił. Ich komfort zależy jednak od człowieka – na jakie legowisko najlepiej się zdecydować i dlaczego? Co jest obecnie do wyboru?

Legowisko dla psa

Na rynku istnieje wiele produktów, na które właściciel psa może się zdecydować. Niektóre są tańsze, inne bardziej udoskonalone. Są i tacy, którzy sami chcą przyszykować legowisko dla psa, choć żeby zapewnić mu należyty komfort oraz ciepło należy się zdecydować raczej na rzecz gotową i ewentualnie coś do niej dodać. Najważniejsza kwestia przy wyborze legowiska dla psa to jego rozmiar – przecież różne rasy mają różne wielkości i należy dostosować produkt do ich potrzeb.

Więcej o doborze legowiska dla psa przeczytasz poniżej

Legowisko dla psa – rozmiar

Legowisko dla psa należy dobierać przede wszystkim stosownie do jego rozmiaru. To znaczy, że należy zmierzyć psa, a następnie do uzyskanego rozmiaru dodać około 20 centymetrów, żeby psiak miał nieco luzu i mógł się bez trudu przekręcać w posłaniu. Jego wielkość mierzymy od głowy do podstawy ogona. Jeśli zaś mamy szczeniaka, najlepiej wybierać małe lub średnie posłania, choćby pies miał później bardzo urosnąć. W zbyt dużej przestrzeni szczeniak nie będzie się czuł bezpiecznie, a przecież po pewnym czasie i tak pewnie kupimy kolejny taki produkt.

posłanie dla psa

Legowisko dla psa – ponton

Istnieją różne rodzaje legowisk dla psów, ale typ określany jako ponton jest jednym z najpopularniejszych. To posłanie bardzo wytrzymałe, które gwarantuje nie tylko doskonały wypoczynek, ale i dobrą zabawę. Z racji na fakt, że jest to legowisko odkryte, daje psom dużą swobodę – pozwala biegać, tarzać się, skakać i obserwować z niego całe otoczenie. Jeśli zatem psu nie przeszkadza, że nie miałby zadaszonego legowiska, warto kupić mu właśnie ponton. Jest wygodny w przenoszeniu, przesuwaniu, przestronny i przypomina nieco materac.

Legowisko dla psa – rodzaje

Legowiska dla psów dzieli się ze względu na kształt oraz na rodzaj wypełnienia. Typów i podtypów istnieje bardzo dużo – wszystko powstało przecież, żeby jeszcze lepiej dopasowywać się do potrzeb psów oraz ich właścicieli (a te są rozmaite). Najczęściej wybierane typy to tak zwana kanapa, albo domek. Kanapa jest rodzajem legowiska przeznaczonego przede wszystkim dla psów o dużych rozmiarach, choć występuje też czasem w wersji dla psów mniejszych. Ma prostokątny kształt, okrągłe oparcie wokół całej poduszki i jest dość wygodna, by pieski mogły się na niej zwinąć, spokojnie zasypiając. Dla psów mniejszych warto z kolei kupić całe domki – ze ścianami z gąbki i otworem, przez który piesek wchodzi. Małe pieski w takim zadaszonym legowisku czują się o wiele bezpieczniej i dużo spokojniej zasypiają.

Podsumowanie

Zakup odpowiedniego legowiska dla psa nie jest wyborem, który należy podejmować szybko – nie wolno brać pierwszego posłania, które się nawinie. Warto poświęcić tej kwestii dużo więcej uwagi, ponieważ pies spędza w legowisku dużo czasu i powinien spokojnie w nim odpoczywać. Jego komfort zależy od nas! Z drugiej strony wygląd legowiska dla psa wpływa też na wygląd otoczenia – jeśli ustawiamy posłanie w salonie czy na korytarzu, musi ono być estetyczne, pasując do reszty aranżacji. Dlatego też jest to zakup, nad którym warto nieco się zastanowić.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)