16 marca 2018 Udostępnij

Kong - zabawka idealna dla każdego pupila

Za kształcenie psiego charakteru, jego naukę oraz rozwój cech bardzo często odpowiadają dobrane zabawki. Wykorzystywane są one do zarówno do celów treningowych, jak i zabawy. Nie każdy posiadacz czworonoga ma czas oraz chęć, by się tym wszystkim zająć. Jest to idealny przedmiot do organizacji wolnego czasu oraz samodzielnej zabawy pupila. Zabawki świetnie wpływają na czworonoga chociażby ze względu na to, że w tym samym momencie możemy zająć się sprawami, na które nie mamy czasu, gdy się nim zajmujemy.

Kong dla psa

Zabawka Kong jest wykonana z niezwykle przyjemnego i przyjaznego dla czworonogów materiału czyli gumy kauczukowej. Jest to bardzo prosta zabawka, która potrafi zaskoczyć zwierzę w akcji. Nieoczekiwane wariacje i zwroty wpływają na jeszcze większe zainteresowanie ze strony pupila niż w przypadku innych zabawek. Kong przypomina bałwanka z pustym wnętrzem. Materiał oraz szybkość zabawy tym urządzeniem uniemożliwiają jej szybkie zdewastowanie przez psie szczęki. Przez wygląd i formę zabawki utrudnione jest również wyciągnięcie tego co jest w środku.

Kong dla psa - jak używać?

Zabawa Kongiem jest nie lada wyzwaniem zarówno dla opiekuna, jak i czworonoga. Każdy z nas bawiąc się tym ze swoim psim przyjacielem powinien wykazać się ogromną kreatywnością, dzięki czemu pies będzie musiał maksymalnie wyostrzyć swoje zmysły. Dotyczy to doboru zawartości, a dokładniej tego co wsadzić w środek zabawki. Im lepiej znamy swojego pupila tym łatwiej będzie dobrać coś, na czym wiemy, że mu bardzo zależy. Jeden woli ser, drugi szynkę, a trzeci jeszcze coś innego. To od tego co włożymy do środka zależy jak bardzo pies będzie walczył, by wyjąć to na zewnątrz. Wyostrzając zmysły będzie starał się dostrzec co próbuję wyjąć, by następnie zapewne to zjeść. To dla pupila zazwyczaj spora dawka nauki, ale również frajda z zabawy. Kong pozytywnie wpływa na proces szkolenia czworonogów oraz na ich kondycję. Często poprzez trudność wyciągnięcia tego co jest w środku zdarza się, że Kong jest traktowany jako gryzak. Ogromnym atutem jest fakt, że w internetowych sklepach zoologicznych można ją kupić w naprawdę przystępnej cenie.

kong do zabawy dla psa

Kong dla psa - rozmiary

Jaki kong dla psa wybrać? Który najlepszy dla czworonoga?

Kong występuje w wielu wersjach:

  • Puppy
  • Classic
  • Extreme

Każda z tych wersji jest stworzona dla pupilów ze szczególnym uwzględnieniem ich wieku oraz stanu i siły szczęk. Wersja puppy przeznaczona jest dla szczeniaczków, których uzębienie dopiero się rozwija. Mają one okazję ćwiczyć szczękę, a dzięki specyfice zabawki mają sporą dawkę zabawy, dzięki czemu są ciągle radosne. Wersja Classic przeznaczona jest dla dorosłych psów. Nie warto przeznaczać tego rodzaju zabawki dla tych najmniejszych, ze względu na to, że sobie z nią po prostu nie poradzą. Dla szczególnie silnych, zdrowych i mocno rozwiniętych psów jest stworzona specjalna wersja Extreme. Jeśli pupil ma tendencję do niszczenia zabawek, warto zainwestować właśnie w ten rodzaj zabawki.

Jest to podstawowy podział Konga. Na rynku można szukać też innych wersji, np. z uchwytem do aportowania. Przedstawiony podział pozwala jednak na wybranie czegoś dla każdego czworonoga.

Jaki rozmiar zabawki typu kong dla psa?

Im lepiej znamy swojego czworonoga, tym łatwiej będzie wybrać odpowiedni rozmiar zabawki. Wpływ na to ma zarówno jego waga, wysokość, jak również siła oraz możliwości, które wzrastają wraz z jego rozwojem. Znając te parametry będziemy w stanie wybrać odpowiednią wersję, z wcześniej opisanych rodzajów zabawki.

Kong dla psa - cena

Na wszystkich portalach z zabawkami dla psów ceny różnią się minimalnie. Wahają się od 20 do 100 złotych w zależności od rozmiaru modelu.

Redakcja ZOO Portal