21 lutego 2018 Udostępnij

Akcesoria dla psów – co warto kupić?

Każdy właściciel zwierzęcia domowego wie, że pupile potrzebują różnych, dodatkowych rzeczy, żeby mogły normalnie funkcjonować w ludzkim domu. To przeróżne podstawowe produkty, ale i pewne dodatkowe akcesoria, stanowiące nieocenioną pomoc. Najwięcej ludzi kupuje do domu psy oraz koty. Te pierwsze nazywane są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, dlatego też warto zadbać o ich komfort nie tylko w czasie zabawy, ale również na przykład podróży samochodem. Jakich produktów nie może zabraknąć w domu, w którym jest pies?

Akcesoria dla psów 

Podstawowe wyposażenie dla każdego psa to oczywiście miska, poidełko, legowisko, smycz oraz obroża lub szelki i kaganiec. Bez tych produktów ciężko byłoby hodować psa. Każdy pies powinien mieć oddzielną miskę na jedzenie i na wodę – żeby była zawsze świeża i czysta. Oczywiście, miski takie warto dopasowywać do rozmiarów psa – jak zresztą większość produktów dla tych zwierząt. Większe psy będą wymagały między innymi misek na podwyższeniu, żeby móc wygodnie z nich korzystać oraz oczywiście kagańców. Te ostatnie nie są konieczne dla zwierząt małych i uznawanych za niegroźne. Wszystkie wymienione produkty występują w wielu wersjach kolorystycznych i wariantach – dlatego można wybrać to, na co akurat mamy ochotę i co wiemy, że spodoba się naszemu psu.

Akcesoria do zabawy dla psów

Akcesoria dla psów do samochodu, do spania

W poprzednim akapicie wymieniono legowisko jako podstawowe wyposażenie każdego psa. Legowisko powinno się jednak składać z kilku elementów, a nie tylko – jak myślą niektórzy – rzuconego gdzieś kawałka materiału! Zwierzę może mieć własne łóżeczko wiklinowe lub tekstylne. Można zdecydować się na okrągłe lub kwadratowe materace, a do tego każdy pies powinien mieć do dyspozycji kocyk, żeby móc się w nim zakopać i termofor, na wypadek, gdyby było mu zimno. Powinniśmy pamiętać i o tym, że zdarza się konieczność przetransportowania gdzieś psa – a zatem musimy umieć go przewozić w samochodzie czy środkami komunikacji miejskiej. Wspólne wyjazdy będą ułatwione, gdy będziemy posiadać transporterek dla małych psów czy klatkę dla psów średnich i dużych. W przypadku psów dużych, przewożonych w samochodzie, sprawdzą się także specjalne szelki, mocowane do pasów bezpieczeństwa. Zapewniają one bezpieczeństwo tak psom, jak i kierowcy. Żeby zaś zabezpieczyć przed zadrapaniami siedzenia w aucie, warto zakupić specjalną matę ochronną na siedzenia.

Akcesoria do pielęgnacji i do zabawy

Psy, które mamy w domach, nie będą przecież chodzić z kąta w kąt oraz ciągle z nami jeździć po świecie. Muszą mieć więc odpowiednie zabawki, dzięki którym będą raźnie spędzać wolne chwile. Ilość produktów do zabawy, które są dostępne na rynku, jest naprawdę ogromna – można je więc wybierać do woli, a pies na pewno za każdym razem będzie bardzo ucieszony. Oczywiście, jako właściciele musimy również odpowiednio pielęgnować swojego pupila. Przydadzą się do tego szampony i środki myjące oraz pielęgnujące sierść, jak też odpowiednie trymery, szczotki i fuminatory. Psy muszą być myte, czesane, a czasem ich sierść powinna być też podcinana, gdy jest zbyt długa.

Redakcja ZOO Portal