13 lipca 2022 Udostępnij

Smycze i obroże nie muszą być nudne

Akcesoria spacerowe dla psów powinny być przede wszystkim wygodne i bezpieczne - to nie podlega żadnym dyskusjom. Ale czy muszą być przy tym nudne i oklepane? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi wiele polskich firm, które udowadniają, że wygoda i bezpieczeństwo może iść w parze z nietuzinkowym wyglądem.

Akcesoria spacerowe z lin

Styl boho towarzyszy nam już od jakiegoś czasu i wygląda na to, że nigdzie się nie wybiera, zostając w naszych domach na stałe. Nawiązując do tej stylowej mody, w zaciszach swojej małej pracowni, gdzieś na warszawskim ursynowie, swoje wyjątkowe akcesoria dla psów produkuje mała firma znana jako uszy.to. Posiada ona w swojej ofercie standardowe akcesoria spacerowe z kolorowej taśmy nośnej, ale wyspecjalizowała się w ręcznej produkcji wysokiej jakości obroży i smyczy wykonanych z przepięknych, kolorowych lin. Jednak - jak już wspomnieliśmy - walory estetyczne nie są najważniejszym kryterium w wyborze psich akcesoriów, dlatego uszy.to wykańcza swoje produkty wygodnymi dla psa i jego opiekuna, miękkimi i wodoodpornymi taśmami.

Obroże linowe dla bezpieczeństwa psów zszywane są specjalistyczną maszyną a szwy maskowane przy użyciu linek spadochronowych. To połączenie, wraz z regulacją z wspomnianej wodoodpornej taśmy daje nietuzinkowe połączenie, którego nie powstydziłby się najbardziej modny pies. I choć mogą one wyglądać na delikatne, w rzeczywistości są bardzo wytrzymałe i można je prać w pralce!

Foto: Kasia Gałkowska, Asti Bordercollie

Całości dopełniają nazwy i opisy kolekcji. Nieważne czy Twój pies jest Puchatą Księżniczką, Psyrenką czy Obrońcą Osiedla - każdy znajdzie coś dla siebie. W zestawach wchodzących w skład kolekcji znajdziemy również smycze linowe - zarówno miejskie jak i przepinane oraz specjalną biżuterię dla opiekunów psów nawiązującą do tych kolorowych akcesoriów.

Nietuzinkowe, wodoodporne linki treningowe

Linki treningowe mają jedną ważną funkcję - dzięki swojej długości dają psu wystarczająco swobody, by mógł swobodnie eksplorować otoczenie, zapewniając przy tym jego bezpieczeństwo. Mogą one służyć do swobodnych spacerów po lesie lub - jak sama nazwa wskazuje - do wszelkiego rodzaju treningów, w których pies potrzebuje przestrzeni, a jednak chcielibyśmy mieć go pod kontrolą jaką zapewnia zwykła smycz.

Niestety bardzo często linki treningowe są nudne w swoim wyglądzie. Również na tym polu firma uszy.to znalazła sposób, by ożywić ich wygląd. Znane już z obroży i smyczy taśmy używane są również do produkcji linek treningowych. Ich faktura w formie plastra miodu zwiększa przyczepność linki do ręki, zachowując przy tym swoją wytrzymałość i miękkość. Dodatkowo linki występują w różnych połączeniach kolorów, karabińczyków a także mają możliwość zamontowania odpinanej rączki. 

Niezwykłą zaletą wodoodpornych linek treningowych jest to, że po każdym spacerze możemy je po prostu umyć pod bieżącą wodą i znów wyglądają jak nowe.

Artykuł partnera

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)