28 lipca 2021 Udostępnij

7 zabawek, które Twój kot powinien wypróbować

Koty są z natury łowcami i muszą dać upust swoim naturalnym instynktom łowieckim poprzez zabawę. Koty mają różne osobowości i preferencje co do zabawek. Niektóre koty wolą pierzaste wędki, a inne piłki. Wszystkie potrzebują zabawy, aby móc zachowywać się zgodnie ze swoją naturą i nie marnować energii na przedmioty domowego użytku.

Niektóre koty potrzebują stymulacji poprzez ruch przedmiotu, który przesuwa się po podłodze (np. niektóre koty reagują na ruch wędki poruszanej przez właściciela, inne na dźwięki (grzechotki i dzwonki), a jeszcze inne wolą żuć miękkie poduszeczki z kocimiętki. Przyjrzyjmy się bliżej zabawkom najbardziej lubianym przez koty.

Myszka z grzechotką

Na rynku jest wiele rodzajów myszek. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów myszy. Niektóre koty będą bawić się nimi wszystkimi. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czym interesuje się Twój kot, możesz wybrać myszkę, która ma grzechotkę lub dzwoneczek. Jest to jedna z najbardziej popularnych zabawek. Jej zaletą jest niska cena. Standardowe myszki są bardzo przystępne cenowo. Warto kupić ich więcej, ponieważ koty często potrafią gubić swoje zabawki i chować je w najtrudniejszych miejscach w domu. Zabawka ta jest świetna dla kotów niewidomych lub niedowidzących. Dzięki dźwiękowi mogą ją łatwo znaleźć. 2.

Wędka

Wędki dla kotów zapewniają właścicielom i ich pupilom wiele możliwości wspólnej zabawy. Na końcu wędki znajduje się wiele rzeczy, które koty uwielbiają oglądać, takich jak pióra, materiałowe myszki i sznurki. Można je poruszać w powietrzu lub przeciągać po podłodze, co zapewnia mnóstwo zabawy.

Tunel

To świetna zabawka dla każdego kota, który lubi się chować lub wskakiwać na "zdobycz" (pluszową myszkę/piłkę, stopę właściciela). Godne polecenia są szeleszczące tunele, które są świetne dla kotów reagujących na dźwięki i uwielbiających wspinać się do pustych siatek na zakupy. Dostępnych jest wiele opcji - od prostych, niedrogich pojedynczych tuneli po długie tunele z zabawkami w środku lub tunele wieloramienne, które mogą służyć jako legowiska.

Kot wraz z zabawkami dla kota

Tor kulkowy

Koty mogą potrzebować dodatkowej stymulacji do zabawy. Potrzebują się bawić. Kot, który ciągle leży na kanapie, będzie bardziej chorował niż osoba nieaktywna. Wiele kotów czeka, aż ich właściciele wrócą z pracy, spędzając dużo czasu samotnie. Mają tendencję do zasypiania w tym czasie, a potem przestawiają się na wieczór. Często nie jesteśmy w stanie zapewnić kotu wystarczającej ilości rozrywki. Warto poszukać zabawek, które zapewnią kotu dłuższą rozrywkę i pobudzą go do ruchu.  Zostały zaprojektowane tak, aby stymulować wszystkie zmysły kotów.

Piłka ze smakołykami

Piłka wypełniona smakołykami może być trudna do znalezienia ulubionego przysmaku kota, ponieważ ma małe otwory. Misterny labirynt może służyć temu samemu celowi. Zamiast wybierać swoje ulubione smakołyki z miski, Twój kot będzie na nie polował. Musi wykazać się cierpliwością, zwinnością i inteligencją. Ta zabawka spowalnia koci apetyt.

Place zabaw

To świetne rozwiązanie dla znudzonych i wymagających Mruczków. Tablice do zabawy, place zabaw czy tuby ze smakołykami nie tylko zabawią kota, ale również go zaktywizują. Są to zabawki bardziej stabilne niż myszki czy piłki wymagające biegania, dlatego świetnie nadają się dla kotów w każdym wieku. Poszczególne elementy będą stymulować zmysły kota, a także pomogą rozwijać jego inteligencję i zręczność.

Wskaźnik laserowy

"Czerwona kropka", jest prawdziwą legendą. Doczekała się wielu żartów i memów. Tajemnicza kropka niezmiennie fascynuje koty, które zdają się nigdy jej nie znudzić. Wskaźnik może zająć kota na dłuższy czas. Należy jednak uważać, aby nie bawić się wskaźnikiem dłużej niż 30 minut. Kot może stać się sfrustrowany i zdenerwowany przedmiotem, którego nie można w żaden sposób złapać. Aby zaspokoić chęć kota do złapania i zjedzenia zdobyczy, po zabawie nagradzaj go jego ulubionym smakołykiem.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)