25 sierpnia 2022 Udostępnij

Zwierzę na wakacjach – gotowa mokra karma dla psów

​Wyjazd na wakacie z psem wymaga więcej przygotowania niż wyjazd samych dorosłych osób. To podobnie jak z kilkuletnim dzieckiem –zabieramy mnóstwo dodatkowych rzeczy. Różnica jest taka, że dzieci w końcu wyrastają i pakują się same, a pies zawsze będzie od nas całkowicie zależny.

Zabieramy obroże, różnej długości smycze, kaganiec, może miski, a nawet posłanie, no i jedzenie. Jeśli używamy mokrej karmy dla psa, puszki można spakować choćby pod siedzeniem w aucie – muszą się zmieścić.

Mokra karma jest zdrowa dla psa

Oczywiście można sobie wyobrazić, że w czasie wakacji pies będzie dostawał do jedzenia coś innego, niż na co dzień. Takie rozwiązanie można przyjąć, jeśli jedziemy w miejsce w pobliżu miasta i dostępnych sklepów. Wybieramy wtedy dostępną w okolicy mokrą karmę, a może nawet próbujemy na czas urlopu przyzwyczaić psa do suchego jedzenia. Trzeba przy tym pamiętać, że karma mokra jest mniej kaloryczna, a jej skład jest bardziej zbliżony do składu naturalnego psiego pokarmu, czyli mięsa. Najczęściej karma mokra bardziej smakuje psu niż sucha – bo jest bardziej aromatyczna. Ma też zupełnie inną konsystencję niż suche chrupki. Karma w puszkach zawiera około 75 procent wody, a sucha – tylko 10 procent. To duża różnica, która zmienia zapotrzebowanie psiego organizmu na wodę. Jeśli pies jest przyzwyczajony do dobrej jakości karmy mokrej, a tym bardziej, jeśli jest karmiony pożywieniem z jednego rodzaju mięsa, zmiany należy wprowadzać bardzo ostrożnie.

Puszki z karmą to wygoda w domu i na wyjazdach

Mokra karma w puszkach to dobry zamiennik gotowanego jedzenia, jeśli na co dzień samodzielnie przygotowujesz psie posiłki. Na urlopie sami często jadamy w restauracjach i odpoczywamy nie tylko od pracy, ale też od domowej rutyny, więc nie gotujemy także dla psa. Możemy kupić psu karmę dostępną na miejscu, ale to jest dobry pomysł tylko wtedy, gdy pies jest zdrowy, nie ma alergii i nie wymaga specjalnej karmy. Jeśli stosujemy konkretny rodzaj i wybraną markę mokrej karmy, nie warto eksperymentować na urlopie. Trzeba po prostu mieć ze sobą to, co pies jada i po czym dobrze się czuje. Jeśli wyjeżdżamy własnym autem, bez problemu pakujemy puszki z mokrą karmą do auta. Wystarczy odpowiednio wcześniej je zamówić w sklepie internetowym lub kupić tam gdzie zawsze. Jeśli jedziemy transportem publicznym, także nie musimy rezygnować z ulubionej karmy naszego psa. Zamówmy ją z odbiorem w miejscu, do którego się wybieramy – pod adres lub do punktu firmy kurierskiej. Wystarczy dobrze to zaplanować, a właściwa zdrowa mokra karma naszego pupila będzie czekała na miejscu lub dojedzie na wakacje jednocześnie z nami.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)