11 października 2019 Udostępnij

Karma dla kota Josera

Josera dla kota

Karmy JOSERA dla kotów produkowane są jedynie ze składników w pełni wartościowych. Skutkuje to tym, że nie istnieje potrzeba dodatkowego dokarmiania swoich pupilów. Dzięki temu każdy kot będzie mógł pożywiać się tylko i wyłącznie produktem wysokiej jakości. Dodatkowo od niedawna karmy Super Premium dla kotów firmy JOSERA można kupić także w internecie.

 Cechy, które sprawiają, że karmy JOSERA Super Premium dla kotów są świetne jakościowo:

  • tworzone są w Niemczech przez producenta, który kontroluje ich jakość w swoim laboratorium,
  • karmy suche JOSERA dla kotów nie są testowane na zwierzętach,
  • na żadnym etapie produkcji do ostatecznego produktu nie są dodawane: pszenica, soja, produkty mleczne, cukier, substancje konserwujące, sztuczne barwniki czy polepszacze zapachu,
  • wszystkie składniki są starannie selekcjonowane i wykorzystuje jedynie te najlepsze jakościowo.

Najczęstszym pokarmem kotów, zwłaszcza tych żyjących na wolności, są gryzonie jak myszy i szczury albo ptaki czy żaby. Dzieje się tak, ponieważ koci układ trawienny przygotowany jest do tego, aby bardzo dobrze radzić sobie z produktami białkowymi czy tłuszczami pochodzenia zwierzęcego. Są im one potrzebne do wytwarzania energii, która jest niezbędna do odpowiedniego funkcjonowania.

Koty uwielbiają mięso – temu faktowi nie da się zaprzeczyć. Istotne jest jednak to, że nie znajdą one jedynie w nim wszystkich koniecznych składników odżywczych. Z tego powodu najczęściej zjadają swoje zdobycze razem z kościami i narządami wewnętrznymi. W nich bowiem jest to, czego brakuje w mięsie. Nie wolno więc karmić kotów jedynie samym mięsem i nie dostarczać mu w codziennej diecie innych składników odżywczych. Dlatego wiele osób korzysta z gotowych produktów, które mają zapewnić kotom zbilansowane odżywianie. Zanim się jednak zdecyduje na taki krok, dobrze jest sprawdzić, jaki mają skład. Najlepszy jest ten, który jest bardzo zbliżony do tego, co kot je biegając po dworze. Generalnie nie odżywia się zbożami, więc karma bez składników tego pochodzenia może mu bardzo odpowiadać.

skład karmy dla kota

Dlaczego nie warto wybierać dla kota karm niewysokiej jakości?

Bez względu na to czy jest się człowiekiem czy kotem, nikt nie powinien odżywiać się tak zwanym „śmieciowym jedzeniem”. Gdy natomiast przejrzy się skład wielu karm dla kotów, bez wahania można stwierdzić, że są one nie czym innym, tylko właśnie tym. Poniżej znajduje się kilka składników, które można znaleźć w popularnej i szeroko dostępnej karmie dla kotów:

- tłuszcz pochodzenia roślinnego,

- ziarno kukurydzy i gluten z niej pochodzący,

- ziarno pszenicy,

- tłuszcz pochodzenia zwierzęcego,

- oraz wszelkie drobiowe i ryżowe odpady.

Josera dla kota - skład

Na pierwszy rzut oka widać, że większość składników pochodzi od roślin, a tylko niewielka część może zawierać śladowe ilości substancji, które są odżywcze dla kotów. Taka karma niewiele ma wspólnego z potrzebami kotów i należy jej unikać.

Powody, dla których koty nie powinny jeść zboża

Powodów, dla których zboże nie jest wskazane w diecie kotów jest kilka. Po pierwsze, jak powszechnie wiadomo, koty to drapieżniki i w tym, co upolują próżno szukać dużych ilości roślin czy zbóż (ich praktycznie nie ma wcale – wbrew obiegowej opinii ofiary kotów nie żywią się dużymi ilościami zbóż). Dlatego wybierając karmę dla kota trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jego naturalne potrzeby. Po drugie koci układ trawienny świetnie sobie poradzi z białkiem czy tłuszczem, ale niestety znacznie gorzej z węglowodanami. Dodatkowo ich zęby nie służą do jedzenia nasion, a do rozrywania mięsa. Po trzecie, nie tylko ludzie dotykani są przez szeroko pojęte choroby cywilizacyjne, do których można zaliczyć nadciśnienie czy cukrzycę. Przez złą dietę mogą one dotknąć również i te niczemu niewinne zwierzęta.

Biorąc kota pod opiekę, każdy chce się cieszyć jego obecnością jak najdłużej. W tym celu może zdecydować się na jedną z dwóch opcji: albo samemu przygotowywać pokarmy dla kota tak, by były odpowiednio zbilansowane i dostarczały wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych albo zdecydować się na zakup wysokiej jakości bezzbożowej karmy dla kotów.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)