6 czerwca 2017 Udostępnij

Karma ACANA dla psów

Acana to jedna z bardziej znanych w ostatnich latach marka karmy dla psów. Produkuje ją firma Champion Petfoods z Kanady. Producent zapewnia, że karma jest produkowana wyłącznie z najwyższej jakości naturalnych składników, pochodzących od lokalnych dostawców. W składzie karmy znajdują się duże ilości białka zwierzęcego, zaś węglowodany zostały ograniczone. Karma, jako "biologicznie odpowiednia", jest dopasowana do naturalnych potrzeb psów; zawiera dużo mięsa, a stosunkowo niewiele węglowodanów pochodzenia roślinnego. Zwierzęta te w swoim naturalnym środowisku odżywiają się właśnie w taki sposób. Podając im taką karmę zapewniamy im zatem coś, czego ich organizm potrzebuje najbardziej.

ACANA karma dla psów

W ofercie firmy znajdują się cztery linie produktów – Acana Classics, Acana Heritage, Acana Regionals i Acana Singles. Opiszemy tutaj linię Acana Classics.

Linia ta zawiera 9 rodzajów suchej karny dla psów. Są to: Acana Puppy Small Breed, Acana Puppy Large Breed, Acana Puppy and Junior, Acana Adult Small Breed, Acana Adult Large Breed, Acana Senior Dog, Acana Light and Fit, Acana Sport and Agility.

Acana Adult Large Breed – sucha karma dla psów

Wartości odżywcze karmy to: 36,67% białka, 15,56% tłuszczu oraz 38,89% węglowodanów.

ACANA karma dla psów skład

Według danych podanych przez producenta, w karmie znajdują się następujące składniki: Dehydratyzowane mięso kurczaka (34%), cięty owies, świeże mięso kurczaka (12%), ziemniaki, groszek, wątróbka kurczaka (3%), świeże całe jaja (3%), świeże mięso storni (3%), tłuszcz z kurczaka (3%), lucerna, olej ze śledzia (2%), włókno grochu, jabłka, gruszki, słodkie ziemniaki, dynia, dynia piżmowa, pasternak, marchewka, szpinak, żurawina, czarne jagody, organiczne wodorosty, korzeń cykorii, jagody jałowca, dzięgiel litwor, kwiat nagietka, koper słodki, liście mięty pieprzowej, lawenda, witamina A, witamina D3, witamina E, niacyna, ryboflawina, kwas foliowy, biotyna, witamina B12, chelat cynku, chelat żelaza, białczan manganu, chelat miedź, selen z drożdży, suchy produkt fermentacji Enterococcus faecium.

Bardzo cennym składnikiem jest tu mięso kurczaka. Każdy, kto choć trochę interesuje się szeroko pojętą dietetyką powinien wiedzieć o tym, że jest ono doskonałym źródłem białka zwierzęcego.

Jeśli chodzi o składniki pochodzenia roślinnego, to znajdziemy tu cięty owies – doskonałe źródło zdrowych węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Następnym składnikiem są ziemniaki, cenione za swoje wartości odżywcze. W składzie znajduje się również groszek, będący bogatym źródłem zarówno węglowodanów, jak i witamin i minerałów. Kolejny składnik to lucerna, roślina należąca do rodziny bobowatych. Oprócz cennych wartości odżywczych, jest ona również cennym źródłem białka roślinnego. Korzeń cykorii to składnik wspomagający pracę układu trawiennego. Pomaga on w rozwoju dobrych bakterii w jelitach, które ułatwiają trawienie i chronią organizm przed wieloma dolegliwościami pokarmowymi.

karma dla psa ACANA

Za dodatkowe źródło białka służą tutaj jaja kurze. Zawierają one również witaminę E oraz D.

Kurczak należy do podstawowych składników karmy. Oprócz wspomnianego wyżej mięsa, w składzie znajduje się także wątróbka z kurczaka, która oprócz białka dostarcza cennego dla organizmu żelaza. Znajdziemy tu również tłuszcz z kurczaka, otrzymany w specjalnym procesie z surowego mięsa. Dostarcza energii oraz wielu cennych składników znajdujących się jedynie w produktach tłuszczowych.

W karmie znajdują się również ryby. Mięso flądry to doskonałe źródło białka oraz cennych składników odżywczych. Mięso to przed obróbką składa się w 70% z wody. Tutaj jednak została ona usunięta, przez co znacznie zmniejszono objętość oraz masę mięsa. Następny składnik z tej grupy to olej ze śledzia.

Produkt został dodatkowo wzbogacony o specjalnie dobrane minerały. W chelatowanej formie są one znacznie lepiej przyswajalne dla organizmu psa.

ACANA karma dla psów opinie 

Trzeba przyznać, że karma Acana Adult Large Breed posiada wyjątkowo bogaty skład. Na szczególne uznanie zasługuje wysoka zawartość białka, tak cennego dla organizmu psa. Zastosowano to składniki, które uchodzą za najlepsze źródła tego składnika pokarmowego – na czele z mięsem z kurczaka. Ze względu na swoje właściwości, jest to bez wątpienia jeden z najlepszych produktów tego typu dostępnych obecnie na rynku!

ACANA karma dla psów dawkowanie 

Jeśli chodzi o dawkowanie, to nie należy od razu zmieniać diety psa. Nową karmę należy podawać stopniowo, na początku dodając ją w niewielkich ilościach do dotychczasowego pożywienia. Dopiero po kilku dniach organizm psa przyzwyczai się na tyle, że będzie mógł przyjmować wyłącznie ten produkt.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)