13 kwietnia 2021 Udostępnij

Odrobaczanie psa (tabletka w kształcie kostki)

Życie bez zwierząt byłoby niezwykle smutne. Ukochane czworonogi towarzyszą nam we wielu codziennych zajęciach. Są z nami podczas porannego joggingu, spaceru z dzieckiem czy chwil spędzanych z przyjaciółmi. Posiadanie psa to także odpowiedzialność. Każdy troskliwy właściciel pragnie, by zarówno zwierzak, jak i reszta domowników była zdrowa i bezpieczna. W tym celu warto zwrócić szczególną uwagę na konieczność zwalczania robaków i innych pasożytów u psa. Skuteczną metodą walki z pasożytami jelitowymi są różnego rodzaju tabletki na odrobaczanie psa. Ich podanie może jednak przysporzyć niemałych problemów. Co zrobić, by każdorazowe podanie lekarstwa nie musiało oznaczać wizyty u lekarza weterynarii? Z pomocą przychodzą apetyczne tabletki na odrobaczanie psa w kształcie smacznej kostki - Drontal Dog Flavour.

Drontal Dog Flavour - skuteczność przede wszystkim

Pasożyty jelitowe u psa zagrażają zarówno zdrowiu naszych włochatych milusińskich, jak i naszemu. Zabawa z czworonożnym przyjacielem potrafi dać mnóstwo radości. Nie każdy jednak wie, że pasożyty zamieszkujące jelita naszych pupili są niebezpieczne także dla ludzi. Jak zatem chronić zwierzaki, siebie i swoich bliskich? Przede wszystkim warto zadbać o należytą higienę oraz profilaktykę przeciwpasożytniczą. Częste mycie rąk i regularne odrobaczanie to najskuteczniejsze działania ochronne.

Na szczególną uwagę zasługuje linia produktów Drontal należąca do firmy Vetoquinol, lidera na polskim rynku produktów przeciwpasożytniczych. Godnym polecenia produktem jest tabletka na odrobaczanie psa Drontal Dog Flavour w formie smakowitej kostki. Dlaczego powyższa tabletka jest szczególnie skuteczna? Postać aromatycznego, mięsnego przysmaku sprawia, że podanie preparatu nie stanowi najmniejszego problemu. Większość psów nie będzie stawiać oporu i zjedzą tabletkę z chęcią. Drontal Dog Flavour posiada także wyjątkowo szeroki zakres działania pośród produktów przeciwpasożytniczych dostępnych bez recepty.

Gdzie można kupić smakowite kosteczki? Produkt jest dostępny zarówno u lekarzy weterynarii, jak i w sklepach zoologicznych. Opakowanie zawiera 2 apetyczne tabletki, które należy dawkować w następujący sposób:

  • 2-5 kg masy ciała - 0,5 tabletki
  • 5-10 kg masy ciała - 1 tabletka
  • 10-15 kg masy ciała - 1,5 tabletki
  • 15-20 kg masy ciała - 2 tabletki

Jak często odrobaczać psa?

Marka Vetoquinol jest członkiem Stowarzyszenia ESCCAP Polska czyli Polskiej Rady Konsultacyjnej ds. Parazytoz Zwierząt Towarzyszących. Jest to grupa specjalistów z dziedziny parazytologii, która dba o komfort i zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół poprzez udostępnianie polskojęzycznych materiałów edukacyjnych. Owa Organizacja opracowała pomocny schemat na temat tego, jak często należy odrobaczać psa. Zdaniem specjalistów dobry i troskliwy właściciel to taki, który odrobacza pupila:

  • przeciwko nicieniom co 6-12 miesięcy w przypadku zwierząt przebywających w pomieszczeniu lub wychodzących pod stałym nadzorem (odseparowanych od parków, piaskownic, placów zabaw, ślimaków, pomrowów, odchodów zwierząt, surowego mięsa i zwierząt drapieżnych);
  • przeciwko nicieniom i/lub tasiemcom co 1-3 miesięcy (w zależności od analizy ryzyka) w przypadku czworonogów wychodzących bez dozoru oraz narażonych na kontakt z czynnikami wymienionymi powyżej.

Warto pamiętać, że obecność pasożytów w jelitach naszych pupili nie zawsze daje widoczne objawy. Nie oznacza to jednak, że sprawę można bagatelizować. Chcąc zadbać o zdrowie i komfort ukochanego zwierzaka, warto dołożyć szczególnych starań w kwestii profilaktyki przeciwpasożytniczej. Dzięki temu będziemy mogli czerpać mnóstwo przyjemności i radości z bliskich kontaktów z ukochanymi czworonogami.

Autor: Magdalena Janicka

Artykuł sponsorowany


Drontal Dog Flavour 150/144/50mg tabletki febantel/pyrantelu embonian/prazykwantel • Wskazania lecznicze: Zwalczanie inwazji mieszanych, wywoływanych przez nicienie i tasiemce następujących gatunków: Robaki obłe: Glisty (postać dorosła i późna niedojrzała): Toxocara canis, Toxascaris leonina • Tęgoryjce (postać dorosła): Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum • Włosogłówki (postać dorosła): Trichuris vulpis • Tasiemce (postać dorosła i późna niedojrzała): Echinococus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Mesocestoides spp. Zwalczanie inwazji pierwotniaków Giardia spp. u szczeniąt i dorosłych psów.• Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować w 1. i 2. trymestrze ciąży. • Podmiot odpowiedzialny: Bayer Animal Health GmbH, Niemcy • Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)