23 kwietnia 2021 Udostępnij

Odrobaczanie kota (lek w postaci kropli)

Istnieje pogląd, iż nie da się stworzyć idealnego domu bez przyjaciela na czterech łapach - kota. Bez względu na to, czy nasze serce skradł uroczy “dachowiec”, czy jeden z przedstawicieli wyszukanej rasy, z pewnością zgodzimy się z jednym - koty bardzo szybko przestają być tylko zwierzątkiem, a stają się pełnoprawnym członkiem rodziny. Jak o każdego domownika, o koty także trzeba dbać. Nasi mali przyjaciele są nieustannie narażeni na działanie podstępnych pasożytów. Jak często należy odrobaczać kotka i jak przy tym zadbać o jego dobre samopoczucie? O tym poniżej.

Jak często odrobaczać kota?

Pytanie to zadaje sobie wielu posiadaczy uroczych sierściuchów. Robaki u kotów to problem, z którym musimy się zmagać na każdym etapie życia naszego pupila. Co ciekawe, wraz z ryzykiem zachorowania kota, wzrasta także ryzyko zarażenia opiekuna. Sytuacja jest tym bardziej poważna, jeśli dane gospodarstwo domowe zamieszkują także dzieci. Beztroskie zabawy raczkującego szkraba z ukochanym pupilem to wyjątkowo uroczy obrazek. Aby mieć jednak pewność, że dzieci są w “zdrowych łapach”, należy zatroszczyć się o regularne usuwanie robaków u kota. Jak często należy odrobaczać kota? W poszukiwaniu odpowiedzi mogą nam pomóc materiały przygotowane przez Polską Radę Konsultacyjną ds. Parazytoz Zwierząt Towarzyszących (ESCCAP). Owa grupa specjalistów z dziedziny parazytologii opracowała pomocny schemat, który zwraca uwagę na zalecaną częstotliwość odrobaczania mruczków. Wynika z niego, że dobry pan odrobacza swojego sierściucha:

  • przeciwko nicieniom co 6-12 miesięcy w przypadku kotów przebywających w domu,
  • przeciwko nicieniom i tasiemcom co 1-3 miesięcy (w zależności od analizy ryzyka) w przypadku kotów swobodnie wychodzących na zewnątrz. Obecność dzieci bądź osób o obniżonej odporności powinna skłonić do odrobaczania pupila nawet raz w miesiącu.

Krople Dronspot – pogoń kota robakom!

Niejeden opiekun małego tygryska wie, ile stresu kosztuje odrobaczanie za pomocą tradycyjnej tabletki. Chwile te nie są przyjemne ani dla samego pupila, ani dla właściciela. Przerażenie w oczach wystraszonego futrzaka, pozostawione kłęby sierści oraz podrapane ręce to zdecydowanie nie to, czego oczekujemy od naszych relacji z czworonogiem. Troskliwy opiekun pragnie zapewnić kociakom spokojne i komfortowe warunki oraz dobre zdrowie. Okazuje się, że częste i skuteczne odrobaczanie może być wolne od jakichkolwiek trudności. Umożliwia to innowacyjny produkt Dronspot - wygodne krople na odrobaczanie kota.

Właściciel marki, Vetoquinol, to lider na polskim rynku produktów z zakresu parazytologii, pragnie zapewnić wszystkim mruczkom nie tylko dobre zdrowie, ale i idealne samopoczucie. Troska o pomyślność czworonogów od lat stanowi główny cel działalności owej firmy.

Krople na odrobaczanie kota Dronspot są dostępne bez recepty i można je nabyć u lekarzy weterynarii, bądź w sklepach zoologicznych. Wyjątkową zaletą produktu jest wysoka skuteczność i szerokie spektrum działania. Preparat zabija groźne pasożyty już po pierwszym użyciu! Co więcej, substancje czynne zawarte w kroplach Dronspot zwalczają infekcje mieszane wywołane zarówno przez robaki obłe (nicienie), jak i robaki płaskie (tasiemce).

Jak stosować krople na odrobaczanie kota?

Łatwa aplikacja i wyjątkowa skuteczność - tak pokrótce można opisać nowatorski produkt Dronspot. Preparat w postaci wygodnych kropelek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę zwierzęcia. Krople należy wylać na kark w pobliżu uszu, co uniemożliwi zlizanie preparatu przez kotka. Lek może być podany niepostrzeżenie w trakcie codziennych pieszczot ze zrelaksowanym pupilem. W celu uzyskania jak najwyższej skuteczności leczenia należy unikać mycia czy zanurzania kociaka w wodzie aż do momentu całkowitego wyschnięcia futerka.

Pragniesz, aby obcowanie z ukochanym mruczkiem było bezpieczne i przyjemne? Już dziś zadbaj o zdrowie jego i domowników z innowacyjnym preparatem przeciwpasożytniczym Dronspot. Dodatkowe informacje na temat tego wyjątkowego produktu można odnaleźć na stronie www.szczesliwyzwierzak.pl/dronspot/.

Autor: Magdalena Janicka

Artykuł sponsorowany


Dronspot 30 mg/7,5 mg roztwór do nakrapiania dla małych kotów • Dronspot 60 mg/15 mg roztwór do nakrapiania dla średnich kotów • Dronspot 96 mg/24 mg roztwór do nakrapiania dla dużych kotów • prazykwantel/emodepsyd • Podmiot odpowiedzialny: Bayer Animal Health GmbH • Zawartość substancji czynnych i innych substancji • Każda pipetka 0,35 ml / 0,70 ml / 1,12 ml zawiera odpowiednio: Substancje czynne: Prazykwantel 30 mg / 60 mg / 96 mg, Emodepsyd 7,5 mg / 15 mg / 24 mg, Substancje pomocnicze: Butylohydroksyanizol (E320) 1,89 mg / 3,78 mg / 6,05 mg • Wskazania lecznicze: Leczenie mieszanych inwazji pasożytniczych u kotów spowodowanych przez następujące gatunki robaków obłych i robaków płaskich: Robaki obłe (nicienie): Toxocara cati (postaci dojrzałe, niedojrzałe, stadia larwalne L4 i L3), Toxocara cati (stadia larwalne L3) – leczenie kotek w okresie późnej ciąży w celu zapobiegania przeniesieniu drogą laktogenną na potomstwo, Toxascaris leonina (postaci dojrzałe, niedojrzałe i stadia larwalne L4), Ancylostoma tubaeforme (postaci dojrzałe, niedojrzałe i stadia larwalne L4). Robaki płaskie (tasiemce): Dipylidium caninum (postaci dojrzałe i niedojrzałe), Taenia taeniaeformis (postaci dojrzałe), Echinococcus multilocularis (postaci dojrzałe) • Przeciwwskazania: Nie stosować u kociąt poniżej 8 tygodnia życia lub ważących poniżej 0,5 kg. Nie stosować w przypadkach znanej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. • Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)