7 marca 2022 Udostępnij

Sklep zoologiczny – kupisz w nim wszystko, czego potrzebuje Twoje zwierzę!

​Wszyscy właściciele zwierząt wiedzą, że opieka nad nimi to naprawdę poważna sprawa. Bez względu na rodzaj pupila, jego wiek i wielkość, zasługuje on na prawdziwą troskę. Należy dbać nie tylko o jego wychowanie, ale też o odpowiednią, zdrową dietę i właściwą pielęgnację. Pomocne mogą w tym okazać się akcesoria oraz karmy, które kupisz w sklepie zoologicznym. Gdzie robić zakupy i po jakie produkty warto sięgnąć? Oto krótki poradnik.

Sklep zoologiczny – szukaj w nim jedzenia dla swojego zwierzęcia!

Dieta konkretnego zwierzęcia powinna dopasowana do jego gatunku i rasy. Warto uwzględnić także jego wiek, a często i inne kwestie – na przykład to, czy został wysterylizowany, czy ma alergię na jakiś składnik, a także to, jaką ma sierść.

Zabronione jest podawanie zwierzętom przetworzonej żywności, która przeznaczona jest dla ludzi. Źle zadziała na nie także cukier i sól znajdująca się w produktach spożywczych. Warto mieć na uwadze także gatunek swojego zwierzęcia – przykładowo kotu można podać surowe żółtko z jajka, psu świeże mięso, a królikom i świnkom morskim surowe warzywa i niektóre owoce, jak jabłka. Jednakże jedzenie dla ludzi może też sprawić, że Twój pupil poważnie zachoruje. Z tego powodu, przed jego kupnem lub adopcją, warto zastanowić się nad kwestią żywienia.

Zawsze należy wybierać produkty wysokiej jakości, jak najbardziej naturalne, bez zbędnych, dodatkowych substancji. Interesującą ofertę żywności dla zwierząt posiada na przykład e-sklep https://cziko.com.pl/, w którym znajdziesz naprawdę spory wybór różnego rodzaju produktów. Kupisz tam zarówno karmy dla zwierząt, jak i przekąski. Twój pupil z pewnością pokocha to miejsce!

Pielęgnacja, zabawki i inne akcesoria dla zwierząt, które kupisz w sklepie zoologicznym

Sklep zoologiczny to miejsce, gdzie znajdziesz nie tylko jedzenie dla zwierząt. Znajdziesz tam też wiele przydatnych akcesoriów do ich pielęgnacji, a także inne przedmioty, które znacznie ułatwią Wam wspólne życie!

Praktycznie w każdym sklepie zoologicznym możesz kupić przydatne akcesoria dla zwierząt, takie jak: smycze dla psa, drapaki dla kota, legowiska, akcesoria dla gryzoni, klatki dla ptaków oraz wszelakie akcesoria do akwarium. 

​Artykuł partnera

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)