9 grudnia 2019 Udostępnij

Rodzaje przysmaków dla psów

Bez wątpienia każdy właściciel czworonoga powinien poznać psie przysmaki. Jest to bowiem dobry sposób na to, aby nagradzać swojego psa.

Przysmaki przydają się podczas treningu, ale pomagają również wówczas, gdy pies jest w stosunku do nas nieufny. Obecnie w sprzedaży dostępne są różne rodzaje psich przysmaków, co sprawia, że kupujący można naprawdę się pogubić. Pojawia się w związku z tym pytanie, co możemy kupić swojemu psu.

Rodzaje przysmaków dla psów

W każdym sklepie z karmą dla psów znajdziemy również psie przysmaki. Wyróżnia się między innymi:

  • mięsiste przekąski;
  • przysmaki treningowe w formie ciasteczek, spiralek, pasków, miękkich kawałków;
  • przysmaki służące zdrowiu.

Każdy z wymienionych rodzajów przysmaków ma nieco inne właściwości.

Przekąski mięsiste

To najlepsze, co możemy dać swojemu psu. Są one bowiem najbardziej naturalne. Najczęściej jest to nic innego, jak ususzone mięso. W sprzedaży dostępne są mięsiste przysmaki z mięsa drobiowego, wołowego, a nawet jagnięcego. Niektórzy producenci stawiają na indyka, kaczkę, królika. W niektórych sklepach takie przysmaki sprzedawane są bez opakowania. Oznacza to, że nie możemy sprawdzić ani ich składu, ani terminu przydatności do spożycia. Jeśli szukamy przekąsek mięsistych dla swojego pupila, te zapakowane będą lepszym wyborem.

Przysmaki treningowe

To popularne psie ciasteczka. W ich składzie znajduje się głównie skrobia bądź ryż, a także dodatki, które sprawiają, że ciasteczka psom po prostu smakują. Ich atutem jest to, że zawierają naprawdę niewiele tłuszczu. W sprzedaży znaleźć można przysmaki o niewielkim rozmiarze, które podaje się naraz, jak i takie, które bez problemu można podzielić na mniejsze porcje.

Nie tylko dla przyjemności, ale również dla zdrowia

Jak wskazaliśmy wcześniej, dostępne są przysmaki, które korzystnie wpływają na zdrowie naszych pupili. Wyróżnia się kilka rodzajów takich psich przekąsek. I tak w sprzedaży dostępne są przysmaki:

  • pozwalające zatroszczyć się o kondycję psich zębów;
  • korzystnie wpływające na kondycję kości i stawów;
  • dobrze wpływające na włosy oraz sierść.

Przekąski, które mają dbać o psie zęby mają najczęściej charakterystyczny przekrój. Są również dość twarde. To właśnie dlatego sprawiają, że w sposób mechaniczny oczyszczane są zęby. Zawarte w nich substancje czynne spowalniają proces mineralizacji płytki nazębnej, co w efekcie przyczynia się do opóźnienia pojawienia się kamienia. Wielu lekarzy weterynarii twierdzi, że takie przysmaki należy podawać psom już od czwartego miesiąca życia. W tej kategorii przysmaków warto zwrócić uwagę gryzaki przysmaki dentystyczne Whimzees.

Przekąski, które mają korzystnie wpłynąć na kości, stawy i sierść zawierają określone substancje, które niezbędne są do prawidłowej budowy wymienionych struktur. Warto dodać, że mogą one być podawane zarówno młodym, jak i starszym psom. Niektóre polecane są dla ras szybkorosnących.

Jak pokazuje nasz artykuł, rodzaje przysmaków dla psów są bardzo różne. Zanim zdecydujemy się jakieś kupić powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, czemu przysmaki mają służyć. Nigdy nie należy kupować ich ot tak.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)