30 maja 2022 Udostępnij

Linka treningowa dla Twojego psa

​Trening z psem to jeden z najpopularniejszych sposób spędzania wolnego czasu w towarzystwie czworonożnego pupila. Jednak warto pamiętać o tym, że do treningu często niezbędne jest nie tylko pozytywne nastawienie i wolny czas, ale również specjalne akcesoria treningowe. Z pewnością przyda się na przykład linka treningowa dla psa!

Linka treningowa dla psa – co to jest?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest linka treningowa dla psa. W gruncie rzeczy jest to po prostu linka, która z jednej strony zakończona jest zapięciem, umożliwiającym przymocowaniem do niej psiej obroży lub szelek. Zazwyczaj na drugim końcu zamocowany jest ergonomiczny uchwyt, jednak coraz częściej można znaleźć specjalne linki treningowe, które nie posiadają żadnego uchwytu. Dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prozaiczna. W przypadku niektórych aktywności sportowych z psem bardzo ważne jest, by linka była jak najlżejsza i w takich sytuacjach każdy uchwyt zmniejsza komfort podczas treningu. Co więcej, podczas treningów tropienia – na przykład w lesie – podczas dynamicznych ćwiczeń uchwyt może się zahaczyć o przeszkody. Wybierając linkę treningową bez uchwytu, takie ryzyko jest praktycznie wykluczone.

Warto mieć świadomość tego, że obecnie w zoologicznych sklepach internetowych, takich jak https://tiptop24.pl/, można znaleźć linki treningowe o różnych długościach – na przykład 3, 5 lub 10 metrów. Długość linki powinna zależeć od rodzaju treningu.

BioThane – linki do treningu nowej generacji

Pamiętaj, że podczas treningu z psem bardzo ważna jest swoboda ruchu u zwierzaka. Niezależnie od tego, czy szykujesz się do ćwiczeń aportowania, skakania czy wspomnianego już tropienia, musisz zadbać o to, by linka nie „ściągała” agresywnie psa przy zbytnim oddaleniu się od Ciebie. Dlatego warto postawić na linkę treningową BioThane. Czym ona jest?

Linka treningowa BioThane to produkt wykonany z materiału stworzonego w USA przez firmę BioThane Coated Webbing Corp. Materiał ma wszystkie cechy, które są pożądane w ćwiczeniach i treningu z psiakiem – jest wyjątkowo lekki i elastyczny, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Co więcej, wyprodukowane z tego materiału linki są wodoodporne, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się także podczas spacerów z psami przepadającymi za zabawą w wodzie: labradorami, cocker-spanielami czy pudlami. W Polsce takie akcesoria można kupić w niektórych internetowych sklepach zoologicznych. Zapoznaj się na przykład z ofertą sklepu online TipTop24.

Do jakiego treningu przydaje się linka treningowa BioThane?

W gruncie rzeczy rozciągliwa i lekka linka treningowa dla psa BioThane znakomicie sprawdzi się podczas każdego treningu z psem czy ćwiczeń. Długa na 10 metrów linka będzie dobrym wyborem na trening aportowania i tropienia czy obedience. Krótsze linki przydadzą się również przy joggingu, jazdy na rowerze z psem oraz podczas spacerów. Takie linki dostępne są w różnych wariantach – bez uchwytu, z rączką lub zapięciem – więc bez problemu znajdziesz model, jakiego potrzebujesz!

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)