16 października 2019 Udostępnij

Furminator dla sierści Twojego czworonożnego przyjaciela

Furminator jest rozwiązaniem, które budzi zainteresowanie coraz większej grupy osób. Najczęściej wykorzystuje się go do wyczesywania martwego podszerstka, co doceniają zarówno właściciele psów, jak i kotów. Urządzenie jest wykorzystywane podczas profesjonalnej pielęgnacji zwierząt, znakomicie sprawdza się jednak również w warunkach domowych, jego stosowanie przyczynia się bowiem do tego, że zwierzę gubi zdecydowanie mniej sierści. Jak działa furminator i który jego model można uznać za najlepszy.

Furminator

Furminator zwraca na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na swoją bardzo prostą budową. Jego znakiem rozpoznawczym jest ręczny uchwyt zwieńczony stalowym grzebieniem, urządzenie jest przy tym wyposażone również w gęste ząbki. Trudno zresztą porównywać je do klasycznej szczotki, ta bowiem ogranicza się do rozczesania sierści. Furminator pozwala jednak na usunięcie podszerstka, podczas gdy sama sierść okrywowa nie jest naruszona.

furminator dla zwierząt

Furminator – jak działa?

Końcówka urządzenia została wykonana z wykorzystaniem stali nierdzewnej, dzięki czemu możliwe jest jej przepłukiwanie bez konieczności obawiania się o pojawienie się rdzy. Modele najbardziej zaawansowane są też wyposażone w specjalny przycisk, dzięki któremu zdejmowanie sierści z urządzenia jest znacznie łatwiejsze, a także w osłonę na ząbki.

Oczywiście, nie mówimy wale o rozwiązaniu sprawdzającym się bez względu na okoliczności. Furminator usuwa podszerstek, nie ma więc sensu stosowanie go u zwierząt, które nie posiadają sierści tego typu.

Furminator dla psa i kota

Stosowanie furminatora sprawdza się zarówno podczas pielęgnacji kotów, jak i zabiegów pielęgnacyjnych dla psów.

Dziś w sklepach bez problemu znajdziemy furminatory przeznaczone specjalnie dla kotów. Ich zakup jest uzależniony przede wszystkim od tego, z jakiej wielkości zwierzęciem mamy do czynienia, choć nie bez znaczenia jest również to, jak długa jest jego sierść. Oczywiście, kocia pielęgnacja nie kończy się na wyczesywaniu podszerstka, warto jednak rozpocząć właśnie od tej czynności zwłaszcza, że furminator usuwa też z kociej skóry łupież, drobinki oraz inne zanieczyszczenia.

Również w przypadku furminatorów dla psów wielkość zwierzęcia wydaje się być najważniejszym kryterium podczas wykorzystywania tego urządzenia. Furminatory są dostępne w rozmiarach od S do XL, co znacząco ułatwia wybór. W każdym przypadku są przy tym jednakowo bezpieczne nie podrażniając zwierzęcej skóry i nie wyrywając zdrowych włosów okrywowych.

Furminator – jak często używać?

Furminator jest rozwiązaniem stworzonym do regularnego wykorzystywania. Jeśli więc wyczesujemy kota raz na tydzień, możemy go używać za każdym razem. Jeśli nie zapomnimy o regularności zabiegów pielęgnacyjnych, każdy kolejny będzie wiązał się z mniejszą ilością sierści jaką gubi zwierzę.

jak często używać furminator?

Furminator – rozmiar M, S?

Jeśli decydujemy się na zakup oryginalnego furminatora, możemy mieć pewność, że będzie on dostępny w wielu wariantach. Pozwala to na szybki i prosty wybór optymalnego rozwiązania.

Czym się różni furminator od trymera?

Wbrew pozornym podobieństwom, oba urządzenia różnią się między sobą zasadniczo. Ten pierwszy ma za zadanie usunięcie martwego podszerstka, a co za tym idzie – nie eliminuje włosów okrywowych. Trymer sprawdza się znakomicie, gdy zależy nam na skróceniu całej sierści, a także na usunięciu kołtunów. Najczęściej furminator jest narzędziem podstawowym, a trymer jest wykorzystywany przede wszystkim przy większych splątaniach.

Oczywiście, furminator nie jest jedynym rozwiązaniem pozwalającym na usuwanie podszerstka. Ciekawym przykładem jest też Coatminator, który nie tylko usuwa martwe włosy, ale również radzi sobie znakomicie nawet wtedy, gdy sierść psa lub kota jest wyjątkowo puszysta.

Furminator – wady i zalety

Furminator sprawdza się zarówno w przypadku psów, jak i kotów, a do tego oferuje szeroki wachlarz urządzeń, co pozwala na jego dopasowanie do potrzeb konkretnego zwierzęcia. Podoba się przy tym nie tylko użytkownikom indywidualnym, ale również weterynarzom i osobom profesjonalnie opiekującym się zwierzętami.

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)