28 lutego 2022 Udostępnij

Czy warto zamówić czyszczenie tapczanu z sierści?

Zaniedbane tkaniny wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach. Każdy, kto kiedykolwiek był zmuszony, spędzić nieco czasu na brudnej i śmierdzącej kanapie zapamięta to zdarzenie na długo. Zdecydowanie nie chcesz, aby Twoi goście w taki sposób wspominali wizytę u Ciebie. Tym bardziej będzie to dla Ciebie niekorzystne, jeżeli jesteś przedsiębiorcom i Twoi klienci tak zapamiętają wizytę w Twoim biurze.

Zastanówmy się teraz nad tym, skąd bierze się ten drażniący zapach, który tak często towarzyszy tkaninom. Powodów jest kilka. Po pierwsze, materiały chłoną intensywne zapachy. Bardzo dobrze można się o tym przekonać po wejściu do domu palacza. Tkaniny będą pachniały dymem. Jeżeli dodatkowo pojawią się inne zapachy, które będą mieszane z dymem tytoniowym to aromat może być naprawdę ciężki do wytrzymania.

Jest jeszcze jeden powód powstawania nieprzyjemnego zapachu i są nim drobnoustroje. Te niewielkie organizmy, które żyją w naszym sąsiedztwie, potrafią powodować bardzo nieprzyjemny zapach. Szczególnie intensywnie robią to bakterie, dla których warstwa brudu znajdująca się w głębokich partiach tkaniny jest szczególnie atrakcyjnym miejscem do życia. Nieprzyjemne zapachy możesz usunąć. W tym celu zamów nowoczesne czyszczenie tapczanów lub pranie kanap.

Czyszczenie tapczanów z sierści zwierząt

Czyszczenie tapczanów z sierści można wykonać metodą ekstrakcyjną, które polega na połączeniu wiedzy z technologią. Nowoczesne środki czystości oraz urządzenia piorące obsługiwane przez odpowiednio przeszkolonego fachowca to sposób na dotarcie do głębokich warstw tkaniny. A to właśnie ona stanowi największy problem. Ciężko jest tam dotrzeć przy pomocy domowych sposobów pielęgnowania tkanin.

Zazwyczaj w naszym domu stosujemy ogólnodostępne środki czystości. Są one dobre do odświeżenia materiału, należy jednak zachować ostrożność. Niewłaściwie stosowane mogą doprowadzić do uszkodzenia tkaniny. Dzieje się tak, ponieważ niektóre materiały są bardzo delikatne. Zastosowanie mocno żrących środków czystości może powodować powstawanie przebarwień.

Jeżeli chcesz dbać o swoją tkaninę w sposób bezpieczny, możesz zastosować sposoby znane naszym babciom. Świetnie sprawdzi się szare mydło oraz ciepła woda. Przy pomocy czystej szmatki szoruj tkaninę roztworem wody i mydła. Pomoże Ci to odświeżyć tkaninę w sposób całkowicie bezpieczny. Niestety ciężko jest w ten sposób dotrzeć do głębokich warstw tkaniny. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy przeprowadzą pranie tapczanów metodą ekstrakcyjną. Zapoznaj się z ich ofertą na stronie: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/sluzewiec/.

Poniżej przedstawiamy przebieg procesu:

  1. Analiza zanieczyszczeń oraz typu materiału.
  2. Dobranie odpowiednich środków czyszczących.
  3. Przygotowanie powierzchni (zabezpieczenie przed ochlapaniem, odsunięcie mebli od ściany).
  4. Dokładne odkurzanie z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń.
  5. Wykorzystanie odplamiacza w celu wybawienia najtrudniejszych zanieczyszczeń.
  6. Wykorzystanie szorowarek do wprowadzenia detergentu w głębokie warstwy tkaniny.
  7. Odessanie zanieczyszczeń oraz wilgoci.

Dlaczego warto zamówić pranie tapczanów?

Po zakończonym procesie prania metodą ekstrakcyjną materiał wciąż będzie lekko wilgotny. Jest to naturalne następstwo prania na mokro. Tkanina będzie sucha w ciągu kilku godzin od zakończenia procesu. Ciężko podać dokładny czas schnięcia, ponieważ wiele zależy od tego, jaka panuje temperatura w pomieszczeniu, z czego wykonana jest tapicerka meblowa oraz jaki jest przewiew w pomieszczeniu.

Cała usługa realizowana jest bardzo sprawnie. Pranie jednego dużego mebla takiego jak tapczan zajmuje około godziny. Warto jednak zarezerwować sobie nieco więcej czasu. Podczas wizyty specjalisty możesz zapytać się go o to, w jaki sposób powinieneś samodzielnie dbać o swoje meble tapicerowane. Z wielką przyjemnością udzieli Ci odpowiedzi na to pytanie. Powie jakich środków używać, jakich detergentów unikać oraz jakie techniki prania zastosować. Będzie to świetna lekcja, która pokaże Ci, w jaki sposób możesz dbać o tkaniny pomiędzy fachowym czyszczeniem tapczanów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)