18 lipca 2019 Udostępnij

Co można znaleźć w sklepie zoologicznym?

Sklep zoologiczny to miejsce magiczne, które przyciąga wzrok. Ćwierkające ptaszki, akwaria z kolorowymi rybkami, puchate chomiki, szczeniaczki, małe kotki... - to pierwsze obrazy jakie pojawiają się na myśl o „zoologiku”. Wspaniale zaaranżowane witryny zachwycają zwłaszcza najmłodszych. Sklepy zoologiczne to jednak nie tylko miejsce, gdzie kupujemy żywe zwierzęta, to także miejsce pełne produktów potrzebnych posiadaczom domowych stworzeń.

Karma dla zwierząt

karma dla zwierząt

Nie od dziś wiadomo, że każde żywe stworzenie musi jeść. Żywienie zwierząt jest równie istotne  co żywienie człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę na to, co podajemy swoim pupilom. Sklepy zoologiczne są w pełni dedykowane światu zwierzęcemu, dlatego w ofercie każdego „zoologika” znajdziemy karmy dla zwierząt.

Rodzaje karmy

Z racji tego, że u zwierząt zapotrzebowanie na składniki odżywcze różni się w zależności od cech indywidualnych, m.in. wieku, poziomu aktywności czy samej fizjonomii, istnieje wiele rodzajów produktów pokarmowych. Jeśli mowa o czworonogach, to rozróżniamy dwa główne rodzaje karmy: karmę suchą oraz mokrą.

Karma sucha – można ją łatwo rozpoznać po rodzaju opakowania. Ze względu na niską wilgotność, granulowany pokarm w formie chrupek pakowany jest do worków. Zaletą takiego jedzenia jest wygoda użycia i łatwość przechowywania.

Karma mokra – to w skrócie konserwy mięsne (głównie w postaci pasztetów) uzupełnione o warzywa i zboża. Sprzedawane są w puszkach lub saszetkach. Wyższa wilgotność sprawia, że smak karmy jest bardziej wyrazisty, niestety żywotność tego pokarmu jest krótsza, a cena wyższa.

Oprócz powyższych, na rynku dostępne są również karmy pół-wilgotne oraz specjalne karmy weterynaryjne przeznaczone dla stworzeń wymagających szczególnej diety. W kwestii pokarmu dla zwierząt szczególnie polecamy wizytę w sklepie zoocentrum24.pl. Wszystkie produkty dostępne tam są starannie dobierane i cechują się wysoką jakością, dlatego możemy mieć pewność, że żadna karma nie będzie zawierała w swoim składzie niepotrzebnych wypełniaczy.

Nie samą karmą zwierzak żyje

zabawki dla zwierząt

Skoro odżywanie mamy już omówione, warto zwrócić uwagę na inny ciekawy asortyment sklepów zoologicznych, a mianowicie zabawki dla zwierząt. I tu również zachęcamy do odwiedzenia zoocentrum24.pl. Ogromna ilość akcesoriów przyprawia o zawrót głowy, ale dzięki temu każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila.

Zabawki dla zwierząt są podzielone na wygodne kategorie, dzięki czemu łatwo odnajdziemy to, czego szukamy. W sklepach znajdziemy m.in. zabawki:

pluszowe,

gumowe,

edukacyjne,

i inne.

Jeśli potrzebujemy preparatów do pielęgnacji zwierząt, specjalistycznych akcesoriów do utrzymywania higieny, transportu czy innych aktywności, sklep zoologiczny to również właściwie miejsce do takich zakupów. Podsumowując, w skrócie można stwierdzić, że w sklepie zoologicznym znajdziemy wszystko to, co potrzebne jest do właściwego dbania o nasze zwierzęta.

 
 
Artykuł partnera

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)