7 marca 2022 Udostępnij

Akcesoria dla konia – co kupić, by zadbać o swoje zwierzę?

​Właściciele koni muszą posiadać naprawdę dużo różnego rodzaju sprzętu, który umożliwi im właściwe dbanie o swoje zwierzęta. Co warto kupić? Jakie akcesoria dla koni przydadzą Ci się podczas jazdy? Co pomoże Ci w pielęgnacji Twojego zwierzęcia? Podpowiadamy!

Akcesoria dla koni – co przyda Ci się do jazdy na Twoim wierzchowcu?

Jeśli chcesz jeździć konno, niezbędny będzie Ci profesjonalny sprzęt. To przede wszystkim wysokiej jakości siodło, które nie tylko pozwoli Ci wygodnie siedzieć na koniu, ale też odpowiednio zamortyzuje uderzenia o kręgosłup zwierzęcia. Siodło warto dobrać indywidualnie do danego konia i jego właściciela. Ważne, żeby było ono komfortowe, a także by zapewniało elastyczny ruch. Istotne jest również, żeby pozwalało na balans w czasie trwania treningów. Poza siodłem niezbędny jest też czaprak, zakładany pod spód. Zapobiega on odparzeniom na grzbiecie, jak również izoluje siodło od potu konia. Znaczenie ma też popręg. Dzięki niemu siodło zostanie utrzymane we właściwym miejscu i nie będzie się przesuwać. Koniecznymi akcesoriami dla konia są też strzemiona. Ułatwiają one wejście na niego, a także utrzymanie się w siodle w czasie trwania jazdy. Musisz mieć także ogłowie, czyli uprząż zakładaną na głowę konia. To za jego pomocą możesz kierować zwierzęciem. Przydadzą Ci się też ochraniacze, które zabezpieczą nogi konia w czasie Waszych treningów. Te i inne akcesoria dla koni kupisz między innymi w e-sklepie Agri Sudety. 

Pielęgnacja – niezbędne akcesoria dla koni

Właściciel konia nie może zapomnieć również o regularnej pielęgnacji swojego zwierzęcia. Tylko dzięki temu pozostanie on w dobrej kondycji zdrowotnej, a jego sierść będzie lśniąca. Jakie akcesoria do pielęgnacji koni są więc konieczne? Z pewnością różnego rodzaju szczotki. Przyda Ci się zgrzebło plastikowe, miękka szczotka, gąbka przeznaczona do delikatnych części ciała konia, szczotka do grzywy i ogona, szczotka do kopyt oraz kopystka. Koń musi być czysty, a dzięki tym akcesoriom unikniesz zaklejek, które mogą powodować otarcia i odparzenia. Przydadzą Ci się także różne środki pielęgnacyjne, które pomogą Ci utrzymać sierść konia w rewelacyjnej kondycji – jak na przykład szampony dla koni lub też spraye do pielęgnacji sierści, grzywy i ogona. Dzięki nim Twój podopieczny będzie naprawdę zadbany!

Artykuł partnera

Redakcja ZOO Portal

Komentarze (0)